1. Ana Sayfa Ana Sayfa
  2. Blog Blog
  3. Genel Genel
  4. Pik Döküm Pik Döküm


Bir nevi dökme demir çeşidi olan pik, diğer çeşitlere göre yüksek karbon içeriği ile ön plana çıkar. Oransal olarak % 4 karbon niteliğine sahip olduğu bilinir. Son derece yüksek ısıya sahip fırınlarda eritilerek önceden hazırlanmış kalıplara dökülmektedir. Eğer dökme bir demir imal etmek ya da çelik bir malzeme elde etmek amacı varsa bu sonuca erişmeden önceki ilk hali pik olmaktadır. Piyasa genelinde gri dökme demir olarak da ifade edilir. Son derece dayanıklı olan ve sağlamlığından tereddüt duyulmayan bir çeşittir. Sadece karbon değeri bakımından yüksek değil, yoğunluğunun da ciddi bir kapasiteye sahip olduğundan söz edilebilir.

Pik döküm ile elde edilen boruların kesmeye karşı zahmet çıkarmadığı bilinmektedir. Spiral kesme makineleriyle basit bir şekilde kesilebilir. Performans almak isteyen ve bağlantı malzemelerini yüksek kaliteyle kullanmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Her türlü dış etkene ve ileri düzeyde aşınmaya karşı bile müthiş bir direnç göstermektedir. Paslanmaması, her koşul ve şartta formunu koruyup çürümemesi, sessiz bir yapıda olması ve ateşe karşı yanmaz dokusuyla da en doğru seçimlerde birisidir. Pik dökümlerin en yaygın olarak kullanım sahası ise hiç şüphesiz inşaatlardır. Şantiye alanların da en zorlu durumlara karşı eşsiz bir dayanıklılık sunması bu ürünü vazgeçilmez kılmaktadır. İnşaatların yanı sıra endüstriyel sanayide de kullanıldığından bahsetmek isteriz.

En İyi Pik Döküm Alışverişi İçin Bizi Seçin.

Sizlerde en hızlı şekilde pik döküm alışverişi yapmak istediğiniz de bunu net aracılığı ile bile bizimle yapabileceğinizden emin olabilirsiniz. Senelerden beri kendi dalında başarılara imza atmış ve sürekli müşteri ağını genişleten şirketimiz farklı boyutlarda bu döküm malzemesini de temin etmenize yardımcı olacaktır. Vakit kaybetmeden hangi şehirde bulunursanız bulunun sipariş vermek üzere bize ulaşabilirsiniz. Haftanın her günü ve her saniyesinde size yardımcı olmak üzere hazır beklediğimizi de aklınızın bir köşesine yazınız. Müşteri olarak sadece satın alım sürecinde değil, ödeme hususunda da karlı ve kazançlı çıkacağınızı belirtmeliyiz. Daha fazlasına sahip olmak amacınız ise hemen sizde bizden hizmet talep edebilirsiniz.


Diğer Yazılar


Asya Döküm Tanıtım

Asya Döküm Tanıtım

Asya Döküm ® Kanal Izgarası, Bank Ayağı, Polimer Kanal, Polimer beton Kanal, Sfero Döküm Kare Kapak, Yağ Ayırıcı, Sfero Döküm Yağmur Suyu ızgaraları

Asya Döküm İmalat ve Uygulama Filmi

Asya Döküm İmalat ve Uygulama Filmi

Asya Döküm İmalat ve Uygulama Filmi

Asya Döküm Fuar Tanıtım Filmi

Asya Döküm Fuar Tanıtım Filmi

Asya Döküm Fuar Tanıtım Filmi

Sorularınız için, +90 216 622 16 49 telefondan bize ulaşın!

araArama Yap